1234
Tel : (+90) 342 211 - 21 21
Faks : (+90) 342 211 - 22 27
Mail : info@naksanplastik.com
Adres : 1. Organize Sanayi Bölgesi 18 Nolu Cadde, No : 13
Gaziantep - Türkiye
Basin Bltenleri

Basin Odasi 11 Aralık 2017 15:54

Basin OdasiNAKSAN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Türkiye’nin birçok vilayetinde olduğu gibi Gaziantep’te de el konulduğunda bankaların kredi alacakları nedeniyle mevcut hesaplara bloke koyduğu, üretim yapacak hammaddesinin olmadığı, işçi ücretlerinin ödenmediği, çok sayıda firma, şahıs ve bankanın hacziyle karşı karşıya kaldığı şirketlerden birisi olan Naksan Holding’de, TMSF kayyım olarak atandıktan sonra işler rayına oturmaya başladı.

4 bin çalışanı ile gücüne güç katmaya devam eden Holding, ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

‘BU DEĞERİ KORUYACAĞIZ’

Şirketlerin durumu hakkında bilgi veren Naksan Holding Genel Koordinatörü Av. Mahmut Birlik; “Son günlerde Holding ile ilgili basında yer alan haberler gerçeklerden uzak şekilde kaleme alınmıştır. Biz, bu haberlerin kötü niyetten değil eksik bilgiden kaynaklandığı kanaatindeyiz. Bu türden haberlerin, holdingin özellikle müşteriler nezdinde zorlukla yeniden tesis edilen itibarını olumsuz yönde etkileme ihtimali var. Bunu bertaraf etmek için, bir takım açıklamalar yapmakta fayda gördük.” dedi.

Av. Mahmut Birlik açıklamalarına; “Naksan Holding mevcut durumu itibariyle 4 farklı sektörde 10 şirketiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Her bir kurum kendi sektöründe lider pozisyonda olup, 2 şirketimiz ise İSO 500’de yer almaktadır. Direkt olarak yaklaşık 4 bin çalışana istihdam oluşturan grup, dolaylı olarak 20 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.  Holdingin toplam cirosunun yüzde 80’i plastik sektöründen elde edilmektedir.  Şu anda plastik sektörü verileri incelendiğinde de Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik entegre plastik tesisinden birine sahip bir kurumdur. Bu bağlamda bizim önceliğimiz kamuya mal olmuş ve milli servet olarak gördüğümüz bu değerleri korumak ve daha da geliştirmek olacaktır. Ekip ve ekipmanımızla üretime odaklandık. Bunun için geldiğimiz günden beri her türlü aksiyonları aldık ve almaya da devam edeceğiz.” şeklinde devam etti

NAKSAN TOPARLANDI, DAHA DA İYİ OLACAK

Yaşanan sürece rağmen, 2017 yılında hedeflere ufak sapmalarla ulaşabileceklerini kaydeden Naksan Holding Genel Koordinatörü Av. Mahmut Birlik, “Bütün ürünlerimiz ve markalarımız müşterilerimiz tarafından tercih edilmekte ve sahip çıkılmaktadır. Elimizdeki mali veriler bize, grubun süreçten etkilendiğini ancak bunun üstesinden gelme kabiliyetinede sahip olduğunu ve gelecek dönemde de faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini göstermektedir. Bizim temel gayemiz Naksan Holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerinin eskiden olduğu gibi bütün iş ortakları ve paydaşları ile birlikte herhangi bir kesintiye uğramadan sürdürülmesini mümkün kılmaktır. Tüm şirket çalışanları her zamanki gibi görevlerinin başında işlerine devam etmekte olup, yaşanan bu süreçte çalışanlarımız mağdur edilmemiştir. Bugün itibariyle tüm çalışanların maaşları ödenmiştir. Tüm banka kredi borçları yapılandırılmıştır. Finansal, yasal ve teknik sorunlar büyük ölçüde berraraf edilmiş olup durmuş olan üretim yeniden başlatılmış ve tam hız sürdürülmektedir. Bahsettiğim gibi önceliğimiz grubun sürdürülebilir yapısını daha da güçlendirmek ve en önemlisi Gaziantep ve ülke ekonomisine katma değer oluşturmaktır.” diyerek açıklamalarına devam etti.

GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ

Naksan Holding olarak geleceğe umutla bakıyoruz  diyen Birlik, “2017 yılının, bir önceki yıla göre daha olumlu ve daha iyi geçmesini bekliyoruz. Biz, moralimizi yüksek tutarak, 2016 yılının kayıplarını telafi etmek ve 2017 yılında ekonomimizi daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceğiz. 2016 yılında 15 Temmuz gibi hain bir darbe teşebbüsü ve işgal girişimiyle karşılaştık. Önemli badireler atlattık. Bu olumsuz süreçlere rağmen Naksan Holding’i tekrar ayağa kaldırmayı başardık. Amacımız daha güçlü bir Türkiye için çalışmak ve üretmektir” dedi.

Copyright © 2010 Naksan Plastik Tüm Hakları Saklıdır
Anasayfa | Kurumsal | İK | İletişim | Gizlilik Sözleşmesi| Bilgi Toplumu Hizmetleri
1. Organize Sanayi Bölgesi 18 Nolu Cadde, No : 13 Gaziantep - Türkiye
Tel: +90 - 342 - 211 21 21